Історична довідка

/Files/images/storya_bbloteki/317.JPG/Files/images/storya_bbloteki/DSC_6797.jpg

Центральна бібліотека для дітей ім. О. П. Довженка входить до складу Чернігівської міської ЦБС. Вона була створена у березні 1952 року. З перших днів свого існування вона набула широкої популярності серед юних читачів. Діти з великим задоволенням і бажанням записувались до бібліотеки і вже на кінець 1952 року їх було 1279 чоловік , а фонд бібліотеки становив 7560 екземплярів. Знаходилась бібліотека в пристосованому приміщенні по вулиці 25-ти річчя Жовтня, 18.

/Files/images/storya_bbloteki/Ірина Давидівна Лапко, завідувачка б-ки у 1961-1975рр. .jpgІрина Давидівна Лапко, завідувачка бібліотеки для дітей ім. О.П.Довженка у 1961-1975 рр.

В 1959 році її було переведено в інше приміщення по вулиці Шевченка ,61 і в цьому ж році 23 липня на прохання читачів і за клопотанням завідувачки бібліотеки Лапко Ірини Давидівни їй було присвоєно ім’я О. П. Довженка.

В 1961 році бібліотека знову перейшла в нове приміщення по вулиці Кирпоноса ,22, де знаходиться і нині. Просторе світле приміщення, чистота, затишок , висока культура обслуговування , цікаві змістовні заходи, а також вигідне територіальне розташування вплинули на збільшення кількості користувачів до шести тисяч.

Книгосховище, два абонементи, і стільки ж читальних залів – таке чарівне господарство книжок представлене до послуг користувачів. Створено літературно - меморіальний куточок , присвячений славному земляку Олександру Довженкові.

/Files/images/storya_bbloteki/Майя Яківна Кофман, завідувачка б-ки у 1975-1983рр. зі своєї наступнецею Тетяною Павлівною Матюшкіною, завідувачкоюб-ки у 1983-1987р.jpgМайя Яківна Кофман, завідувачка б-ки у 1975-1982рр. зі своєю наступнецею Тетяною Павлівною Матюшкіною, завідувачкою б-ки у 1982-1987р

В1976 році бібліотека ввійшла до складу міської ЦБС. Сьогодні тут працює 9 чоловік, 6 з них має вищу освіту. Вони обслуговують 6000 користувачів. Фонд становить 52579 примірників.

З 2000 року бібліотека співпрацює зі спеціалізованою школою для дітей з вадами слуху. Один раз на місяць бібліотекарі відвідують школу, проводять інформ-хвилинки, бесіди, огляди нових надходжень, періодики.

Не залишаються поза увагою і діти сироти та діти, позбавлені батьківського піклування. Дев’ять років бібліотека співпрацює з притулком для неповнолітніх служби у справах неповнолітніх Чернігівської обласної державної адміністрації. Було укладено договір про співпрацю, згідно якого бібліотека проводить діяльність в галузі культурно – масової та виховної роботи. Бібліотека щорічно організовує зустрічі з письменниками В. Буденним, Л. Ульяницькою, А. Сокол, С. Дзюбою, з учнями школи мистецтв, проводяться правоосвітні заходи, як, наприклад, « З малого починається велике» - правова хвилина,

Велику увагу приділяє бібліотека роботі з обдарованими дітьми. Створено літературну вітальню « Іскринка». Девіз вітальні: «Дерзайте! Ви талановиті!».

При бібліотеці створено у 2010 році Інформаційно-консультативний центр «Ти – не один» обладнаний сучасною комп´ютерною та мультимедійною технікою. Відвідувачі – діти з особливими потребами та учні загальноосвітніх шкіл міста. Тут вони навчаються основам комп´ютерної грамотності, відвідують заходи та цікаво проводять своє дозвілля.

Чітко налагоджена робота з групами продовженого дня шкіл № 1, 3, 10, 20, а також з дитячими садочками .Щотижня кожна група приходить до бібліотеки, щоб побувати на цікавому заході, прочитати книгу та поділитися враженнями від прочитаного, дізнатися про новинки, зустрітися з улюбленим письменником, переглянути відеофільм. Влітку ця робота продовжується з пришкільними таборами відпочинку . Одним словом, бібліотека використовує всі можливості для того, щоб діти своєчасно одержали необхідну їм інформацію, одержали потрібну книгу, ознайомились з новими надходженнями.

Бібліотека брала активну участь і часто виходила переможцем в обласних, республіканських оглядах роботи бібліотек, а також відзначалась дипломами, грамотами, Почесними грамотами.

Проте, не було б і бібліотеки, коли б не було таких прекрасних людей, які працюють тут. Це бібліотекарі 1 категорії: Томилко Валентина Іванівна, Козир Валентина Олександрівна, Костриця Олена Григорівна, Савченко Тетяна Володимирівна, Гаркава Люся Григорівна, провідні бібліотекарі: Ленько Ірина Олександрівна, Хомич Людмила Андріївна. Це люди різних поколінь. Але вони в однаковій мірі закохані в свою професію, засівають в душі дітей розумне, добре, вічне, роблять все, щоб підвищувати престиж бібліотеки серед населення як культурно – інформаційного центру.

У 2012 році Центральна міська бібліотека для дітей імені О.П. Довженка відзначала свій 60-річний ювілей.

Галереї "Фотоальбом "Історія бібліотеки для дітей ім. О.П. Довженка""

Кiлькiсть переглядiв: 1344

Коментарi

  • Bruno

    2013-07-01 06:06:22

    Was totally stuck until I read this, now back up and runngni....

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.