Природа – наше життя

Всім відома істина – природа – це наше життя. Коли ми чуємо це слово, воно викликає у нас тільки приємні асоціації та спогади: луки з безліччю яскравих і ніжних квіточок, білокорі берізки, чисті прозорі струмочки, блакитні озера, ліси з передзвоном пташиних голосів.

Виховання бережливого ставлення до оточуючого середовища починається з самого раннього дитинства, коли маленькі душі як губка, втягують у себе знання. Велику послугу у вирішенні даного питання нададуть наші вірні друзі – книги.

Верштеег Лізелот. Весняні пригоди білченяти / Верштеег Лізелот. – К: ArtBooks, 2017.– 18 с.

Для дітей від 2, 5 років. В казковій формі книга познайомить малят з лісовими мешканцями: білченям, яке тішиться та шукає друзів, щоб разом побавитися, кабанячим сімейством, мишками, лелекою, черепахою, рибкою, борсуком. Але всі звірятка відрізняються від білченяти. Хтось малий, а хтось великий, дехто швидкий, а дехто повільний, дехто живе у воді, а дехто на суші. Книжка – гра для цікавого розглядання. Спонукає шукати відмінності між звірятами, сприяє лексичному розвиткові малюка.

/Files/images/1/unnamed-7.jpg

Пономаренко М. Живи, зайченятко / М. Пономаренко – К. :Лелека, 2012. – 64 с.

Книга для молодшого шкільного віку. В ній 13 різних за змістом оповідань, але об’єднаних однаковою тематикою – дбайливе ставлення до природи, до братів наших менших, адже вони, як говорить Богданчик – герой оповідання «Молитва за маму» – «… адже їжачок теж – Боже творіння… Як і все живе на землі. Його треба берегти». А мудрий дідусь з оповідання «Грибочки для борсука» навчає свою онуку «Господь так мудро створив усе на землі, що без якогось одного виду світ дуже збідніє. А ми, люди, повинні все це зберегти». Прочитавши книгу, ви дізнаєтесь про цікаві пригоди на городі, про кмітливу ворону, про бджілок, голубів та багато іншого. Гадаємо, що книга буде цікава і для дорослих.

/Files/images/1/1bfcbf2920077cde03a3ca7cdf14df28.jpg

Галина Ткачук. Книжка про сміття / Галина Ткачук. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2019. – 132 с.

Так, ця книжка – про сміття. А більш науково – про тверді побутові відходи. Тобто саме про те, що ми виносимо з нашого помешкання, про те що, бачимо ми, коли приходимо на пікнік до лісу, про те, що пропливає повз нас у річці або у морі і про те, що може заполонити всю нашу планету. На сьогодні ця тема досить актуальна. Вчені намагаються простежити і дослідити:

- чим насправді небезпечне сміття, а чим корисне;

- звідки воно береться і чому його так багато;

- що відбувається з ним після того, як ми його викинули;

- як із цією проблемою борються відомі активісти й митці з усього світу, а також звичайні українські родини та твої однолітки;

- у чому, зрештою, полягає сміттєва проблема, і як кожен із нас може долучитися до її вирішення.

І якщо тобі не байдужа подальша доля нашої планети, ти прочитаєш цю книжку і долучишся до цієї корисної справи.

/Files/images/1/Knygka_pro_smittya-e1557433175200.jpg

Матеріал підготувала: провідний бібліотекар Ганна Маджуга.

Кiлькiсть переглядiв: 118

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.