Пам’яті жертв Голодомору

Голодомор 1932-1933 років – одна з найтрагічніших подій за всю історію нашої країни. Пам’ять жертв Голодомору вшановують щороку в четверту суботу листопада.

Відповідно до указу Президента України № 431/2007 від 21.05.2007 про “День пам’яті жертв голодоморів”, пам’ять жертв Голодомору вшановують щороку в четверту суботу листопада. У 2020 році День пам’яті жертв Голодомору припадає на 28 листопада.

Причини Голодомору

Вагомого приводу для Голодомору 1932-1933 років не було. Влада СРСР запровадила його штучно, проводячи примусові хлібозаготівлі. Відповідно до яких кожен селянин повинен був здавати певну норму зерна.

У селян, які не могли здати цю норму, забирали всю худобу та іншу їжу. Дороги у великі міста були перекриті, а тих, хто намагався прорватися, розстрілювали на місці. Така політика продовжувалася протягом 17 місяців.

“Закон про п’ять колосків”

Закон з’явився у 1932 році. Тоді Сталін підписав закон, який передбачав мінімум 10 років в’язниці, максимум – розстріл, за крадіжку з колгоспів. Прозвали його “Закон про п’ять колосків” за те, що навіть кілька зібраних без дозволу колосків приводили до розстрілу.

Кількість загиблих

За весь час Голодомору загинуло близько 4 мільйонів людей. А взимку люди гинули особливо часто: 24 людини у хвилину, з яких було понад 80% українців, трохи менше 5 відсотків росіян, а інші: євреї, поляки, білоруси, болгари. Половина жертв була у віці від 6 місяців до 17 років.

Вік загиблих

Якщо всього за рік загинуло близько 8 мільйонів чоловік, то наступні факти просто жахають. Половина жертв була у віці від 6 місяців до 17 років.

Винуватці Голодомору

У січні 2010 року Апеляційний суд Києва визнав сімох радянських керівників винуватцями організації геноциду українців. Серед них – генсек ЦК ВКП(б) Йосиф Сталін, голова Раднаркому СРСР В’ячеслав Молотов, секретарі ЦК ВКП(б) Лазарь Каганович і Павло Постишев, генсек ЦК Компартії України Станіслав Косіор, його другий секретар Мендель Хатаєвич і голова Раднаркому УРСР Влас Чубар.

Визнання Голодомору геноцидом

У 2006 році Верховна Рада України офіційно назвала Голодомор 1932-1933 років геноцидом українського народу. Цю ініціативу підтримало 24 країни по всьому світу.

Кiлькiсть переглядiв: 141

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.