Повернутися до звичайного режиму

Павлу Тичині – 130!

23 січня 2021 року виповнюються 130 років видатному українському поетові Павлу Тичині. У біографії дата народження поета точно не визначена, чи то 23 чи то 27 січня, але деякі біографи схиляються до думки, що 27 його хрестили, а народився він все ж таки 23 січня. Тож варто його згадати саме у цей день.

Він наш земляк, народився у селі Піски, сьогодні там створений меморіальний музей, названа школа його ім’ям. Павло Тичина прожив довге життя, він був співцем політичного режиму і це сприяло його популярності. Його твори вивчали у школах та вищих навчальних закладах. У своїх творах він зображав події, які відбувалися у країні, прославляв простих людей, малював картини природи та описував людські почуття.

Павло був сьомою дитиною, а взагалі у родині було дванадцять дітей. Майбутній поет з дитинства проявляв здібності до музики та малювання. Він співав у хорі при монастирі, а потім за порадою його першої вчительки, батько віддав його до духовної гімназії. Продовжив свою освіту у Чернігівської духовної семінарії, де він знайомиться з художником Михайлом Жуком, який ввів його в коло творчої інтелігенції Чернігова. Перші кроки у літературній творчості Павло Тичина зробив ще в п’ятнадцять років. 1906 роком датується його перший відомий вірш «Синє небо закрилося…», який у зрілому віці в нього викликав подив своєю недосконалістю.

Знайомство з Михайлом Коцюбинським позитивно вплинуло на його творчість і у 1912 році у журналі «Літературно-науковий вісник» вперше надруковано вірш молодого поета «Ви знаєте, як липа шелестить», який і досі вважається перлиною його творчості. Його помітили, він пише прозу та поезії, але ще не пов’язує свою діяльність з літературною творчістю. Вступає до університету, працює на різних посадах і продовжує писати. У 1918 році він закінчив свою збірку «Сонячні кларнети», яка зробила його відомим. Павло Тичина довго зберігав свою позицію незалежного поета та все ж таки згодом він стає провідним українським радянським поетом, прославляє комуністичну партію, за що його неодноразово критикували колеги.

Павло Тичина був людиною свого часу, він зробив непогану кар’єру, залишив нащадкам велику літературну спадщину. Він був, безперечно, талановитою людиною, знав близько двадцяти мов, робив чудові переклади, встиг стати громадським діячем, займав посаду міністра освіти та голови Верховної ради, отримав багато літературних премій, але найкращою його збіркою назавжди залишилися «Сонячні кларнети», де він був справжнім ліричним поетом.

Маргарита Бордонос

Кiлькiсть переглядiв: 126

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.