Вдячність — це пам'ять яка діє

27 листопада працівники Чернігівської центральної міської дитячої бібліотеки імені О.П. Довженко взяли участь у презентації книги «День вдячності», яка нещодавно побачила світ в рамках проекту «Бібліотека газети «День» «Україна Incognita». Перед чернігівською спільнотою виступила авторка ідеї створення книги, її передмови, редактор статей, редактор газети «День» Лариса Івшина, автори статей Ігор Сюндюков та Володимир Бойко.

У своїх виступах вони розповіли про тих, хто став головними героями цієї книги і чому саме, а також акцентували увагу присутніх на важливості відчуття вдячності людям,які були з країною у найтяжчі роки історії. Багато гарних слів почули учасники заходу про американця Джеймса Мейса, завдяки якому про Голодомор дізнався весь світ і він нарешті визнаний геноцидом українського народу. В обговоренні книги взяли участь відомі історики,а саме, кандидат історичних наук Тамара Демченко та професор Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя, доктор історичних наук Сергій Леп’явко.

Емоційним і сповненим болю був виступ директорки Чернігівської міської комунальної централізованої бібліотечної системи, кандидата філологічних наук Людмили Зіневич. У своєму виступі пані Людмила звернула увагу присутніх на байдужість та неповагу до людей, які захищали Україну та віддали своє життя за рідну землю.

Головною тезою презентації була необхідність створення нової формації людини, яка відчуває свободу і звільнена від рабської залежності. Кому і за що мають дякувати українці? Відповіді на ці питання намагалися надати автори нової книги, її варто почитати.